ציירת עדנה טופר- השאמן המרפא

שילוב ייחודי בין תחומי עיסוק של האמנית-הריפוי- ואמנות הולידו סדרה של עבודות זו, המוקדשת לריפוי בסגנון אינדיאני והמבוצע כולו בשפה אמנותית.

אין לומר היכן מתחילה האמנות והיכן משתלב בו הריפוי ולהיפך. החיבור בין שני התחומים מלא כפי שהוא מלא אצל היוצרת. שניהם משולבים, משלימים זה את זה, ממלאים תכנים אחד בשני, הריפוי חודר לאמנות, האמנות מכילה ויוצרת את הטיפול.

היצירות מבוצעות בשפה מהוקצעת, יופי רוחני מוקרן מתוך העבודות. חומרים שונים המשמשים שאמנים לטקסי ריפוי משולבים אל תוך היצירות, נוצות, קישוטי זכוכית ואף קטעי סריגה אשר עברו עיבוד נוסף, כל אלה הם מרכיבים בלתי נפרדים מתוך הציור עצמו ומשמשים ככלים תרפויטיים. אור פנימי מדיטטיבי קורן מתוך הציורים, האור מתפשט בחלל התצוגה ומגיע אל כל פינותיו בהופכו את החלל למקדש מעט או למציאות נפרדת.

הצבעוניות המשמשת את טופר לביטוייה בסדרה זו נעה בין הפסטלי אל הבהיר העז, רומזת אל הקיום הפוזיטיבי, אל האופטימיות שבו נוצרה. ייחודה של היוצרת בא לידי ביטוי ביכולתה לשלב ולהקרין את איכויותיה האישיות ויכולתה להעביר תהליכי ריפוי ממדיה למדיה. מטרתה בתערוכה זו, מעבר לתצוגה אישית של יצירות אמנות, היא להעביר את המבקרים והסביבה כולה תהליכי ריפוי בעקבות מלחמת לבנון, מבוקשה לעזור ולמחות את הטראומות, את הרגשות הקשים, להחזיר לאזור את האופטימיות והיופי שהיו ויכולים להיות.

חנה ברק אנגל

מרכז כוליות - גלריה רוחנית

אתרים נוספים מבית כוליות

עקבו אחרי ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן